W 2022 roku od jesieni otrzymywałam średnio 5 ofert tygodniowo na moje konto linkedin! Chcesz wiedzieć jak?! Moja lista wskazówek na skuteczny profil na linkedin poniżej! 🙂

To niby drobne wskazówki ale pamiętaj ziarnko do ziarnka… także poświęć swój cenny czas na przygotowanie profilu na linkedin!

 • Tytuł

Bardzo często spotykam się z profilami gdzie osoba szuka intensywnie pracy jako IT PM/Junior PM ale na profilu nie ma o słowa o zarządzaniu projektami, czy o samej roli do której aspiruje…

Możesz wpisać w tytule: Aspirujący Project Manager, Zarządzanie projektami IT – miejsca jest tam dosyć sporo, więc jeśli nawet robisz coś pokrewnego to proszę wrzuć w tym miejscu słowo klucz które pozwoli rekruterom Cię znaleźć 🙂

 • Zdjęcie

Jakie powinno być zdjęcie? Moja strategia: Uśmiech (który mówi: Cześć miło mi Cię poznać), prostota i minimalizm. Co to znaczy, przykłady tutaj: https://www.incimages.com/uploaded_files/image/1920×1080/getty_493763323_126180.jpg Zdjęcie powinno być takie samo lub o takim samym stopniu aktualności co zdjęcie w Twoim CV:)

 • Opis

Wiem, nie jest łatwo napiać ten opis. Jednak jeśli nie masz opisu to dużo tracisz. Daj się poznać, opisz co Cię interesuje, co jest dla Ciebie ważne, nawiąż do swojego doświadczenia – do Twoich mierzalnych sukcesów.

 • Doświadczenie

Tak to miejsce w którym tak jak w CV opisujemy swoje doświadczenie zawodowe. Nie muszisz być tak bardzo szczegółowy jak w CV ale koniecznie zadbaj aby ta sekcja była aktualna i pokazywała najważniejsze kwestie z perspektywy roli do której aspirujesz.

 • Język profilu

Możesz przygotować profil w języku polskim ale i w języku angielskim – czyli masz dwa profile w dwóch językach.

 • Link do profilu

Niby błahostka, ale to jeden z elementów Twojego wizerunku na linkedin. Zadbaj o krótki i profesjonalny link do swojego profilu. Jak?

Po wejściu na swój profil po prawej stronie masz sekcję: Profil publiczny i adres URL, kliknij na ikonkę ołówka – otworzy Ci się nowa strona i po prawej stronie możesz edytować link do swojego profilu. Jaką wpisać nazwę? Może to być pierwsza litera Twojego imienia i nazwisko np. akowalska, czyli link do Twojego profilu będzie wygladać tak: linkedin.com/in/akowalska.

 • Certyfikaty

Sprawdź aktualność i dodaj wszystkie certyfikaty, które posiadasz. W tej sekcji jest też miejsce na osiągnięcia/nagrody które np.. przyznaje się w Twojej firmie! Także dodaj je tutaj koniecznie. 

 • Wolontariat

Daj się poznać z innej strony! Wolontariat to bardzo ważna sekcja, pokazuje jaką jesteś osobą. Nie byłam kiedyś tego świadoma ale wyobraź sobie, że rekruterzy chętniej zapraszają na rozmowy osoby, które brały udział w Wolontariacie!

 • Aktywność i posty wyróżnione

Twoja aktywność w social mediach ma znaczenie – zacznij udzielać się w komentarzach i na grupach – pokaż, że masz wiedzę i chętnie służysz pomocą i wsparciem. Twoja postawa pokaże jak będziesz się zachowywać w pracy.

 • Polubienia i Grupy

Przejrzyj do jakich już należysz – może jest ich zaledwie dwie? Zapisz się do większej ilości grup – wchodząc do IT musisz się nieustannie uczyć, rozwijać zatem udział w grupach tematycznych może być dla Ciebie pomocny. W grupach dyskutuje się prawdziwe problemy, ludzie dzielą się aktualnymi nowinkami z branży.

 • Inne social media

W dzisiejszych czasach Twoje imię i nazwisko to nie tylko linkedin – to cały internet… Proszę zadbaj o to aby na innych social mediach również mieć czyste konto:) Jeśli na linkedin jesteś super kandydatem ale na Twoim profilu FB Twoje obecne stanowiko pracy to „Szlachta nie pracuje” to niestety Twoja wiarygodność mocno spada.

 • Opcja: jestem otwarta/y na oferty – po prostu włącz tą opcję 🙂 Twój profil będzie bardziej widoczny dla rekruterów.
 • Rekomendacje: poproś o rekomendacje osoby z którymi współpracowałaś/eś. Twój profil będzie bogatszy a Twoja wiarygodność wzrośnie.
 • Przypięte posty w aktywności – jeśli miała miejsce jakaś ważna chwila w Twoim życiu zawodowym: przemówienie na konferencji, Twój zespół otrzymał nagrodę – koniecznie przypnij ten post na górze swojego profilu – ułatwi to Rekruterom zapoznanie się z Twoimi osiągnięciami 🙂

Chcesz więcej wskazówek!? Daj znać na mój mail: karolina@wiedzadlapma.pl lub przez moje social media:)