O tym mogłabym opowiadać co najmniej godzinę…:)

Pracowałam jako kelnerka, sprzedawałam ciuchy, prowadziłam sklep online, potem zaczęłam studia i pierwszą poważną pracę w marketingu i social mediach. Moje kolejne wyzwania zawodowe wiązały się z organizacją wydarzeń, następnie z analizą biznesową. Nagle przyszedł dzień, w którym byłam po prostu… bezrobotna! Zadałam sobie pytanie: Kurde co teraz? Co ja właściwie chcę zawodowo robić? Na studiach bardzo interesowałam się kompetencjami, ich analizą — więc wykorzystałam swoją wiedzę do wnikliwej analizy moich własnych kompetencji. Kilka kolejnych dni spędziłam na wyszukiwaniu, analizowaniu stanowisk, różnych branży, trendów i możliwości rozwoju. Po miesiącu miałam odpowiedź: Będę świetna jako IT Project Managerka! Na szczęście się nie pomyliłam…. i zachęcam również Ciebie do sprawdzenia, czy to rola dla Ciebie:)

Zaczęłam pracę jako Junior Project Manager przy jednym z większych projektów IT, jakie ówcześnie były prowadzone w firmie. Miałam okazję podpatrywać pracę doświadczonego i charyzmatycznego Project Managera, który z czasem stał się moim Mentorem. Chociaż w tamtych czasach mało jeszcze mówiono o mentoringu:)

Pracowałam intensywnie, dużo obserwowałam, byłam bardzo skupiona na pracy i to szybko zaczęło procentować. Z natury jestem ciekawska – to akurat bardzo mi się przydaje w zwykłej codzienności PMa, bo dzięki zdobytym informacjom jestem w stanie szybko i efektywnie łączyć kropki – czyli jestem skuteczna jako PMka.

Chcesz wiedzieć więcej o roli IT PM?

Sprawdź mój bezpłatny e-book o roli IT PM lub sprawdź nagrania, w których mówię o blaskach, cieniach tej pracy i tłumaczę czym zajmuję się IT PM, co ma wspólnego z kominiarzem, a co z ninja!