Świetne pytanie!

Zaczęło się od zidentyfikowania moich kompetencji, następnie zestawiłam je z rolą PMa – dzięki temu zobaczyłam gdzie mam braki, a gdzie są moje mocne strony. Dużo czytam o samej roli IT PM – co robi, jakie są kluczowe kompetencje, blaski i cienie.

To wszystko pozwoliło mi na zwiększenie świadomości co do roli IT PM, mojego doświadczenia i utwierdziło mnie dlaczego będę się świetnie sprawdzać w roli IT Project Managerki!

Moje ćwiczenie było na tyle skuteczne, że napisałam CV w oparciu właśnie o moje wnioski. Następnie zaczęły pojawiać się pierwsze rozmowy o pracę – z racji tego że doskonale wiedziałam na czym polega praca Project Managera, znałam cykl projektu, wiedziałam co jest ważne, jakie kompetencje są ważne zatem szybko otrzymałam pierwszą propozycję pracy. To otworzyło mi piękne drzwi do IT! I szczerze Ci mogę teraz powiedzieć… że z perspektywy czasu a minęło już parę dobrych lat, to była moja najlepsza decyzja zawodowa!

Chcesz wiedzieć więcej o roli IT PM?

Sprawdź mój bezpłatny e-book o roli IT PM lub sprawdź nagrania, w których mówię o blaskach, cieniach tej pracy i tłumaczę czym zajmuję się IT PM, co ma wspólnego z kominiarzem, a co z ninja!